PAREF Springdale School

SY 2015-2016

1.James Vincent Natera
Jacob Mikkel Neri
Champion, Visayas-Mindanao Debate Championships, Iloilo City, July 17-20, 2015

2.Jacob Mikkel Neri
4th Best Speaker, Visayas-Mindanao Debate Championships, Iloilo City, July 17-20, 2015

3.David Suico 
7th Adjudicator, Visayas-Mindanao Debate Championships, Iloilo City, July 17-20, 2015

4.Ayrton Jean Gabriel Fermin
10th Adjudicator, Visayas-Mindanao Debate Championships, Iloilo City, July 17-20, 2015

5.James Vincent Natera
Ayrton Jean Gabriel Fermin
Finalists, SPEAK UP Debate Tournament, University of the Philippines – Cebu, September 11– 13, 2015

6.Juan Iñaki Rosello
David Suico
Pierre Kendrick Gosiaco
Neil John Emmanuel Villarito
Rashed Andrei Zafra
Jacob Samuel Sison
Rick Ryan Montayre
Angelo Alfafara 
Semi Finalists, SPEAK UP Debate Tournament, University of the Philippines – Cebu 
September 11 – 13, 2015

7.Ed Francis Pio Guantero
1st Place, Science and Technology News Writing,  2015 Division Schools Press Conference Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

8.Andre Sebastian Quiokeles
Semi-Finalist, Editorial Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

9.Ralph Antoine Sulay
Semi-Finalist, Feature Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City, Science High School, November 6-7, 2015

10.Dylan King
Semi-Finalist, Science and Technology News Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

11.John David Sainz
Joseph Jaime Sainz
Bruce Albert Lim
Juan Inaki Rosello
Dominic Ganas
Lefran Estera
Mark Nacional
Grant Ivan Yap
2nd Place, Desktop Publishing Contest, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

12.Jose Antonio Quitevis, Jr. 
7th Place, Sports Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

13.Patrick Ganas 
Finalist, Editorial Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

14.Charles Denzel Sy
Semi-Finalist, Sports Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

15.Lorenzo Altonaga
Semi-Finalist, Science and Technology News Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

16.Justin Ryan Ng
Semi-Finalist, News Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

17.Gil Ellis Torres
Semi-Finalist, Editorial Writing, 2015 Division Schools Press Conference, Cebu City Science High School, November 6-7, 2015

18.Ed Francis Pio Guantero
Finalist, RSPC Science and Technology News Writing, 2015 Regional Schools Press Conference, Bogo City, December 7-10, 2015

19.Blake Kian Sy
Hans Levi Yu
1st Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

20.Albert Jacob Go
William Matthew Lim
3rd Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

21.Jade Florence Liong
Gabriel Aguaviva
4th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

22.Maximus Benedict Serbise
Gauss Joaquim Alejandria
2nd Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

23.Benneth Matthew Benedicto
Andre Sebastian Quiokeles
8th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

24.Dustin Benedict Chan Lim
Duane Jefferson Tan 
3rd Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

25.Jan Ericson Ang
Grant Eythan Lim 
4th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

26.Jens Kristian Baring
Lance Jeremy Lim
5th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

27.Lance Cedric Tan 
Bruce Albert Lim
2nd Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

28.Sung Woong Chung 
Gerard William Tan
7th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Elimination Round, January 14-15, 2016

29.Blake Kian Sy
Hans Levi Yu
2nd Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

30.Albert Jacob Go
William Matthew Lim
4th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

31.Jade Florence Liong
Gabriel Aguaviva
5th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

32.Maximus Benedict Serbise
Gauss Joaquim Alejandria
8th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

33.Benneth Matthew Benedicto
Andre Sebastian Quiokeles
5th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

34.Dustin Benedict Chan Lim
Duane Jefferson Tan 
9rd Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

35.Jan Ericson Ang
Grant Eythan Lim 
6th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

36.Jens Kristian Baring
Lance Jeremy Lim
9th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

37.Lance Cedric Tan 
Bruce Albert Lim
2nd Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

38.Sung Woong Chung 
Gerard William Tan
10th Place, DepEd-Metrobank-MTAP 2016, Cebu City Division Final Round, February 4-5, 2016

  1.  

 

 

Donate Now

PhP

Featured Video

Paref E-Newsletter

Sign up now to our E-newsletter!



Joomla Extensions powered by Joobi